Izvor: Blic, 20.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pepersi tuže "Šoutajm" zbog serije "Kalifornikejšn"

Bend "Red Hot Čili Pepers" tužio je televiziju "Šoutajm netvorks" (Showtime Networks) zbog naziva njene serije "Kalifornikejšn" (Californication), kako se zovu i album i pesma te grupe iz 1999. godine.



U tužbi se televizija, pored ostalog, optužuje za slabljenje vrednosti naziva i nepravedno bogaćenje i tvrdi da je reč o nazivu koji je "prepoznatljiv, poznat... i koji se u umu potrošača odmah povezuje" sa "Red Hot Čili Pepersima".

"'Kalifornikejšn' >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je kompakt disk, video i pesma koji su obeležili karijeru benda i nije u redu da se pojavi neka televizijska emisija i ukrade nam identitet", naveo je u saopštenju pevač benda Entoni Kidis.

Bend od suda traži da "Šoutajmu" trajno zabrani korišćenja naziva "Kalifornikejšn", kao i odštetu i isplatu zarade od serije.

U seriji , Dejvid Dukovni igra pisca koji padi od kreativne blokade i sredovečne krize. U seriji postoji i lik Dani Kalifornija, što je takođe naziv pesme "Pepersa" iz 2006, navodi se u tužbi.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.