Na Floridi izgorelo drvo staro 3.500 godina

Izvor: Dzungla.org, 17.Jan.2012, 21:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Floridi izgorelo drvo staro 3.500 godina

Veliki požar koji je zahvatio Floridu uništio je šumu u kojoj se nalazilo drvo staro preko 3.500 hiljade godina, verovatno ujedno i najstarije u SAD-u.
Majk Martin iz udruženja za zaštitu životne sredine sa Floride, rekao je da je do požara došlo tako što je neko u blizini verovatno bacio zapaljenu šibicu ili neki zapaljen manji predmet.
Požar se brzo širio, zahvaljujući vetru, pa je veći deo šume izgoreo a sa njim i drvo staro 3.500 godina visoko čak 165 metara.
Požar je prijavljen juče ujutru a vatrogasci su pokušavalim da ga ugase satima. Nažalost, drvo od istorijskog značaja nisu uspeli da spasu.
(Izvor: Blic)

Nastavak na Dzungla.org...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Dzungla.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Dzungla.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.