Izvor: N1 televizija, 08.Nov.2017, 00:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Muzičke zvezde na koncertu posvećenom Lenardu Koenu
Mnogi muzičari, među kojima Elvis Kostelo, Lana Del Rej i Kortni Lav, pevali su u Montrealu pesme Lenarda Koena koji je preminuo pre godinu dana.
Koncert u Montrealu, gradu u kom se Koen rodio, otvorio je Sting pesmom "Dance Me to the End of Love".
Na bini se pojavio i premijer Kanade Džastin Trudo sa suprugom Sofi Gregoar i recitovao stihove pesme "I'm Your Man" uz koju su plesali na svom venačanjuu, preneo je AFP.
Pjer Eliot Trudo, bivši kanadski premijer >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << i otac sadašnjeg, bio je prijatelj Lenarda Koena. Koen je bio među ljudima koji su nosili Trudoov kovčeg na sahrani.
"Voleo bih da mislim kako se njih dvojica negde zajedno smeše". rekao je Džastin Trudo.
Na koncertu je nastupio i Koenov sin Adam, koji je otpevao "So Long, Marianne". Sa Lanom Del Rej je pevao "Chelsea Hotel No. 2" u kojoj se njegov otac prisećao kratke veze u Njujorku sa Dženis Džoplin.
Lenard Koen je rođen u imućnoj jevrejskoj porodici u Montrealu. Prvo je pisao pesme, a zatim počeo muzičku karijeru.
















