Izvor: B92, 11.Mar.2016, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Igra prestola" će vas naterati da posetite Španiju (FOTO)
Šesta sezona popularne serije “Igra prestola” stiže u aprilu, a sudeći prema trejleru koji smo nedavno mogli da vidimo, mnoge će inspirisati na putovanja.
Ono što možda niste znali je da je najveći deo serije snimljen u Španiji, pa je samo pitanje trenutka kada će turistički operateri početi da nude ture “stazama šeste sezone”.
Predstavljamo vam neke od lokacija iz nove sezone “Igre prestola”:
Prelepi zamak iz 12. veka nalazi se u Gvadalahari >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u centralnoj Španiji i to na jednoj steni.
Produkcija je odlučila da neke delove epizoda snima u starom katalonskom gradu. U seriji se vide katedrala u Đironi, jevrejska četvrt i arapska kupatila.
Ovaj zamak smešten u Kanet de Mar poslužio je za nekoliko scena bitke. Srednjevekovni zamak odabran je zbog sličnosti sa novim kraljevstvom, kako ga je opisao Džordž R. R. Martin.
Ova polupustinja poznata je po neobičnim formacijama stena i tu će se odvijati neke scene koje se tiču kraljice Deneris Targerijan.
Foto: Tuscasasrurales / Flickr.com
Ovaj prelepi zamak smešten je na najvišoj tački Penjiskole. Sagradili su ga Vitezovi Templari na ostacima stare mavarske citadele, pa i ne čudi da je odabran za “Igru prestola”.












