Izvor: Blic, 18.Maj.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džeri Hol prodaje venčanicu u kojoj se udala za Mika Džegera
Bela haljina od čipke koju je slavna manekenka Džeri Hol nosila na venčanju sa rok superzvezdom Mikom Džegerom na ostrvu Fidži 1990. godine ponudiće se na prodaju na javnoj humanitarnoj aukciji, a predviđa se da će njena cena biti pristupačna, oko 300 funti, prenosi "Dejli mejl".
Venčanica koju je kreirao Entoni Prajs je samo jedan od 70 odevnih predmeta koje će Hol ponuditi na aukciji namenjenoj za pomoć beskućnicima. Manekenka će ponuditi i kimono od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bele svile, svadbeni poklon od Mika.
Mik i Džeri, koji imaju četvoro dece, okončali su 1999. godine vezu koja je trajala više od 20 godina. Džeger je poništio brak zato što njihovo venčanje po hindu ceremoniji nije bilo priznato ni po indonezijskom ni po engleskom zakonu.
Aukcija će biti otvorena za javnost i po rečima aukcijske kuće "Keri Tejlor", Džeri želi da cene odevnih komada budu pristupačne običnom svetu.
"Džeri je želela da izbaci određene stvari iz garderobe jer nije htela da se na njima skuplja prašina. Neke stvari joj više ne odgovaraju, a neke više ne želi da nosi jer su deo njenog prošlog života", saopštila je aukcijska kuća.
Na aukciji će se naći haljine slavnih modnih kreatora kao što su Brus Oldfild, Vivijen Vestvud, Đani Versaće i Tijeri Magler. Između ostalog, biće ponuđena večernja haljina od satena bež boje koju je Džeri noslila na večeri sa bivšim američkim predsednikom Bilom Klintonom u Beloj kući, kao i crna večernja haljina koju je nosila prilikom jednog večernjeg izlaska sa Džegerom.
Fanovi Džeri Hol imaće priliku da kupe i komad odeće koji je bivša manekenka nosila kada je dobila debi ulogu u filmu "Bus Stop".
Džeri trenutno sastavlja autobiografiju koju će izdavačka kuća "Harper Collins" objaviti sledeće godine i za koju će, kako se navodi, zaraditi milion dolara.





