Britanci još čuvaju farmerke od pre 40 godina

Izvor: S media, 06.Okt.2009, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanci još čuvaju farmerke od pre 40 godina

Čak dva miliona Britanaca još čuva farmerke koje su kupili pre više od 40 godina, pokazalo je najnovije istraživanje.

Mnogi to čine iz uverenja da farmerke nikada ne izlaze iz mode i da će pre ili kasnije njihov kroj opet postati aktuelan.

Drugi, pak, čuvaju svoje stare farmerke u nadi da će jednog dana smršati i ponovo moći u njih da se uvuku.

Istraživanje, koje je sproveo jedan šoping centar u Eseksu, pokazalo je da Britanci, u proseku, farmerke >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << čuvaju šest godina, kao i da se žene teže odvajaju od njih nego muškarci.

Londonski "Telegraf" navodi da je malo odevnih predmeta koji se kao farmerke tako dugo čuvaju u ormarima.

Nema veze što su iznošene, izbledele i ponegde pocepane. Štaviše, to ih čini još dragocenijim u očima njihovih vlasnika.

Procenjuje se da Britanaci u svojim ormarima čuvaju farmerke u vrednosti od sedam milijardi funti. Odrasli Britanci poseduju u proseku pet pari farmerki, 22 odsto njih ima do 10 pari, a pet odsto čak preko 20.

Farmerke u Velikoj Britaniji koštaju oko 100 funti, ali one koje se najviše prodaju ne prelaze 30 funti.

Farmerke su prvi put proizvedene 1873. godine u Americi. Bile su prvenstveno namenjene radnicima u brodogradnji i rudarima. Prvi ih je popularisao holivudski glumac Džejms Din.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.