Izvor: Blic, 21.Avg.2010, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anđelina Džoli sa Silajdžićem i Komšićem
Slavna holivudska glumica i ambasadorka dobre volje UNICEF-a Anđelina Džoli najavila je danas u Sarajevu da priprema novi film, koji će delom biti sniman u Bosni i Hercegovini, i poručila da će nastaviti da se angažuje na pomaganju izbeglicama i proteranima koji još čekaju da se vrate na svoja ognjišta.
Džoli je sinoć doputovala iz Budimpešte u Sarajevo privatnim avionom, pošto je neočekivano otkazala dolazak na Brione, gde je trebalo da se sastane s Radetom Šerbedžijom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Poseta Brionima otkazana je uz obrazloženje da glumici nije mogla biti garantovana bezbednost i privatnost.
Njen dolazak u Sarajevo bio je potpuno iznenađenje i niko je nije video do trenutka kada je na ličnu inicijativu došla u zgradu Predsjedništva BiH, gde su je odvojeno primili predsedavajući Predsedništva BiH Haris Silajdžić i hrvatski član Predsedništva Željko Komšić.
Silajdžić je novinarima rekao da je sa Anđelinom Džoli razgovarao o pitanjima izbeglica i povratnika, prenela je Hina.
On je, tokom razgovora, predložio da Sarajevo i BiH postanu edukacioni centar koji će privući hiljade studenata iz celog svijeta, a Džolijeva je iskazala spremnost da učestvuje u promovisanju te ideje i da preko zajedničkih prijatelja sa Silajdžićem radi na realizaciji tog projekta.
Silajdžić je, takođe, pozvao Džolijevu da u oktobru prisustvuje Međunarodnoj konferenciji o unapređenju dijaloga među kulturama u Sarajevu, saopšteno je iz Službe za odnose s javnošću Predsedništva BiH, prenela je Fena.
Iz Komišićevog kabineta je navedeno da ga je Džoli izvestila o aktivnostima koje planira da ostvari u BiH kako bi pomogla raseljenima, kao i o aktivnostima u oblasti osavremenjavanja obrazovanja.
Džolijeva i Komišić su razgovarali i o njenom budućem projektu - filmu koji će delom biti snimljen u BiH.
Anđelina Džoli i njen suprug Bred Pit su pre nekoliko meseci posetili nekoliko izbegličkih centara u istočnoj Bosni kako bi skrenuli pažnju na činjenicu da hiljade izbeglica i proteranih još nisu uspeli da se vrate na svoja ognjišta, 15 godina po okončanju rata.
Detalji filmskog projekta koji Džoli planira još nisu poznati, ali mediji nagađaju, pozivajući se na nezvanična saznanja nekih producentskih kuća u BiH, da će biti reč o prvom filmu koji će sama režirati i čija će radnja biti vezana za prostor bivše Jugoslavije.
Željko Komšić i Andželina Žoli
Andželina Žoli i Haris Silajdžić
Andželina Žoli i Bred Pit posetili su BiH početkom aprila 2010.
Andželina Žoli u svojstvu ambasadora dobre volje UN u BiH početkom aprila 2010.
Andželina Žoli u svojstvu ambasadora dobre volje UN u BiH početkom aprila 2010.
Andželina Žoli u svojstvu ambasadora dobre volje UN u BiH početkom aprila 2010.
Andželina Žoli u svojstvu ambasadora dobre volje UN u BiH početkom aprila 2010.
Andželina Žoli u svojstvu ambasadora dobre volje UN u BiH početkom aprila 2010.
$(document).ready(function(){ $('#article_gal').show(); $('#article_gal_thumb').slideDown(200); $('#article_slide').cycle({ fx: 'fade', speed: 0, timeout: 0, pager: '#article_gal_thumb ul', pagerAnchorBuilder: function(idx, slide) { thumb = $('img',slide); var src = thumb.attr('thumb'); var title = thumb.attr('title'); return ''; // generisi navigaciju } }); $("#simplePrevious").addClass("disabled"); $("#article_gal_thumb").jCarouselLite({ btnNext: "#simpleNext", btnPrev: "#simplePrevious", circular: false, visible: 6 }); }); $(function() { $("a[rel=intext_gallery_678]").lightBox({containerResizeSpeed: 450 }); //$('.knowledge').tipsy({gravity: 's', fade: false}); });








