Izvor: juGmedia, 29.Jan.2013, 18:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Proglašeni autori najboljih literarnih radova
VRANJE -Najboljim autorima literarnih radova na temu “Čika Mita mene pita pamtiš li me potomče”,koji su učestvovali na konkursu koji je povodom Dana grada raspisala Kancelarija za mlade dodeljene su nagrade.Prvu nagradu među osnovcima dobila je Natalija Stojmenović, učenica osmog razreda O.Š. “Vuk Karadžić”, drugu Jelena Stamenković, učenica osmog razreda O.Š. “Branko Radičević,” a treću Katarina Stojević, učenica šestog razreda O.Š. “Dositej Obradović”.
>> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << />
U kategoriji srednjoškolaca prvonagrađeni je rad Aleksandre Jovanović učenice Gimnazije “Bora Stanković”. Drugu nagradu osvojila je takođe gimnazijalka Andrea Đorđević, a treću Miljana Trajković učenica Hemijsko-tehnološke škole.
Na konkurs je pristiglo 59 radova iz 10 škola sa teritorije grada. Radove je pregledao petočlani žiri, koji su činili Maja Ristić, većnica zadužena za resor kulture i obrazovanja, Olivera Đorđević profesor srpskog jezika, Slobodan Stamenović profesor istorije, Ljubica Zdravković Džonov novinar i Milica Anđelković Jovanović, koordinatorka Kancelarije za mlade.
(Kraj)
Pogledaj vesti o: Vranje









