Izvor: Danas, 14.Jan.2016, 12:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preko "socijalističke veze" 65 miliona dinara

Vranje - Od 49 lokalnih samouprava kojima je odlukom Vlade Srbije od 30. decembra prošle godine uplaćeno oko milijardu dinara, Vranje je jedina u kojoj naprednjaci nisu na vlasti ili u koaliciji sa socijalistima.

Kako su napokon uslišeni zahtevi koji su sadržani u desetini pisama upućenih nadležnim ministarstvima i samoj Vladi Srbije za Danas pojašnjava gradonačelnik Vranja Zoran >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << Antić.

- Mislim da je presudno bilo zalaganje dvojice ministara iz redova SPS, Ivice Dačića i Aleksandra Antića da se i mi nađemo na ovom spisku kao jedina opština u kojoj vlast vrši koalicija oko SPS, a gde su naprednjaci u opoziciji - navodi Antić. On precizira da su ovo vanredna sredstva, mimo onih koje grad dobija za redovne projekte sa kojima aplicira kod nadležnih ministarstava.

Pored Vranja, "vanredna sredstva" u iznosu od 12 miliona dobila je i opština Vladičin Han u kojoj su na vlasti naprednjaci, dok je ostalih pet opština Pčinjskog okruga ostalo bez dinara sredstava. Najviše sredstava odlukom Vlade dobila je Gradska opština Kragujevac - 185 miliona, Niš - 80 miliona, Obrenovac - 75, Vrnjačka Banja - 70, kao i Leskovac, Jagodina i Novi Pazar u čije budžete se slilo po 60 miliona dinara za "krpljenje" budžetskih rupa.

Premijer Vučić u Vranju 31. januara

Italijanska kompanija za proizvodnju obuće "Geoks" u Slobodnoj industrijskoj zoni "Bunuševac" otvoriće svoju fabriku u kojoj će ukupno biti upošljeno oko 1.200 radnika 31. januara na Dan oslobođenja Vranja od Turaka. Očekuje se da će ovoj svečanosti prisustvovati i predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić, kome će to biti prva poseta centralnoj opštini Pčinjskog okruga od kako je premijer. Ugovor o izgradnji fabrike kompanije Geoks potpisan je 2012. godine, a do sada je na uređenju infrastrukture iz gradskog budžeta uloženo oko 15 miliona dinara. Italijanska kompanija je do sada u svojim pogonima u Vranju zaposlila više od 600 radnika, a u novom pogonu radiće još toliko.
Pogledaj vesti o: Vranje,   Ivica Dačić

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.