Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Dec.2018, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pregovori sa svetskim gigantom o velikoj investiciji
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izjavio danas da se vode pregovori sa jednom stranom kompanijom, svetskim gigantom, koji bi mogao da investira u našu zemlju, a možda čak i u Vranju, kao i da bi to bila najveća investicija u Srbiji u poslednjih 30 godina.
Vučić nije rekao o kojoj kompaniji je reč, ali je istakao da je to kompanija čiji bi izvoz iz Srbije bio veći od četiri milijarde evra, što je 10 odsto našeg BDP-a.
"Krenuli smo u razgovore sa predstavnicima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kompanije i znaćemo u aprilu. To bi bila najveća, najvažnija i najmoćnija investicija za celu Srbiju, ne znam da li će biti u Vranju", naveo je Vučić.
Istakao je da je reč o gigantu i da nam za sada u pregovorima dobro ide i da misli da smo trenutno u tim razgovorima ispred naše evropske konkurencije.
Ulagaćemo sve više u Vranje i jug Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je poručio danas će država sve više ulagati u Vranje i jug Srbije, kao i da će i Vranjanci u narednom periodu imati sve veće plate.
Vučić je rekao država želi da reši i pitanje vranjske i bujanovačke banje, da izgradi još jednu fabriku u tom gradu uz autoput, kao i da poveća kapacitete postojećih fabrika.
"To bi rešilo probleme u Vranju, a ulagaćemo i još više", poručio je Vučić.
On je kazao da je sada prosečna plata u Vranju oko 42.000, što je za oko 8.000 dinara niže od prosečne plate u Srbiji i značajno niže nego u Beogradu i Novom Sadu.
On je kazao da su i u Vranju sada mnogo veće plate nego u prethodnom periodu, kada su iznosile 34.000 ili 35.000, kada je bilo i oko 7.000 nezaposlenih, dok je sada nezaposleno oko 5.300 ljudi.
Naveo je da je do sada bio kao predsednik šest ili sedam puta u Vranju, što je više nego što su taj grad posetili svi predsednici i premijeri od 1945. godine.
"Nova bolnica u Vranju će ljudima da pokaže koliko dobra želimo Vranju i da ćemo pojačavati ulaganja".
Naveo je i da Jumko sada radi i ima puno narudžbina za vojsku i policija, kao i da radi zato u dve smene, dok ranije gotovo da nije radio ni pola smene.
Rekao je da će Jumko imati još više posla pošto je plan se nabavi više tipova uniformi.
Vučić je naglasio da će završetak autoputa odnosno Koridora 10 na jugu zemlje, puno značiti za dalji razvoj tog grada, kao i da će se nastaviti gasifikacija ka Vranju i jugu zemlje, pošto gas sada ide samo do Leskovca.
Dodao uje da će to dalje doprineti reindustrijalizaciji Srbije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vučić: Vodimo razgovore sa jednom svetskom kompanijom
Izvor: JUGpress.com, 29.Dec.2018
VRANJE..Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izjavio danas da se vode pregovori sa jednom stranom kompanijom, svetskim gigantom, koji bi mogao da investira u našu zemlju, a možda čak i u Vranju, kao i da bi to bila najveća investicija u Srbiji u poslednjih 30 godina...Vučić nije otkrio o kojoj...




















