Memorandum o zaštiti reke Južna Morava

Izvor: JUGpress.com, 20.Feb.2017, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Memorandum o zaštiti reke Južna Morava

VRANJE

Odred izviđača „Zavičaj 1093“ iz Vranja, na 34 adrese lokalnih samouprava u Srbiji koje pripadaju slivu reke Južna Morava, uputio je pisma za potpisivanje Memoranduma o zaštiti „Tužne Morave“.

Nakon izveštaja o stanju ove reke koji je rađen tokom regate od Bujanovca do Varvarina došli smo na ideju za ovako nešto kako bi zaštitili reku, koja prolazi kroz ovaj deo Srbije, kaže starešina Odreda izviđača „Zavičaj 1093“, Jovan Kocevski. >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com <<

„Kada se završila regata dostavili smo JP „Srbija vode“ izveštaj o tome šta smo zabeležili. Tada smo dobili uveravanja da će sredstvca dobijena od Evropske unije za ovu godinu biti usmerena na sanaciju 30 najkritičnijih tačaka u gornjem toku Južne Morave koje smo označili tokom regate“, ističe Kocevski.

Očekuje se da će memorandum biti prihvaćen od velikog broja subjekata, među kojima će biti i EKO organizacije i privrednici koji su zainteresovani za opstanak ekološkog sistema Južne Morave.

Regata je krenula iz Bujanovca i na putu dugom 260 kilometara prošla je kroz Vranje, Vladičin Han, Leskovac, Vlasotince, Gadžin Han, Doljevac, Niš, Aleksinac, Stalać, pa sve do Varvarina.

Trajala je od 17. do 26. jula 2016. godine.

Najviše truda je uloženo da se utvrdi da li je i koliko Južna Morava zagađena i šta treba preduzeti da postane zdrava reka i, naravno, koliko ljudski nemar utiče na sadržaj vodotoka, izgled i stanje priobalja, izjavio je tada starešina Odreda izviđača iz Vranja.

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.