Izvor: Moto.rs, 24.Maj.2012, 04:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Volvo V40 će biti opremljen vazdušnim jastukom za pešake
Sistem vazdušnog jastuka za pešake je aktivan pri brzinama od 20 do 50km/h. Volvo procenjuje da 75% svih saobraćajnih nesreća koje uključuju pešake se dešavaju pri brzinama do 40km/h.
Ovaj sistem je dizajniran da zaštiti pešake od povreda izazvanih tvrdom strukturom modela V40 ispod poklopca motora, donjom ivicom vetrobrana ili A stubom. Sistem koristi sedam senzora koji su ugrađeni u prednji kraj vozila i koji prenose signale kontrolnoj jedinici.
Pogledaj vesti o: Volvo
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








