Osma generacija Volkswagen Golf stiže 2017. godine

Izvor: Moto.rs, 27.Avg.2014, 14:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osma generacija Volkswagen Golf stiže 2017. godine

Nemački mediji objavljuju da Volkswagen planira da predstavi osmu generaciju Golf-a već u toku 2017. Početkom ovog meseca objavljeno je da će Volkswagen Golf VIII biti predstavljen 2019.godine, ali ovoga puta navodi se da će to biti upriličeno dve godine ranije.

U tom slučaju osma generacija će uslediti samo pet godina nakon predstavljanje trenutne generacije. Navodno će novi model biti niži i širi nego Golf VII i karakterisaće ga značajno drugačiji dizajn >> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << koji podrazumeva nova prednja i zadnja svetla. I dalje će biti korišćena MQB platforma ali će vozilo biti 50 kilograma lakše, a redukcija težina biće iskorišćena za obezbeđivanje efikasnijih motora, uključujući trocilindarsku jedinicu koja je već viđena kod osveženog Polo modela. Za novi 2017 Golf biće obezbeđen i veći zabavno-informativni sistemi, kao kod Passat modela, a sigurno će biti korišćeni i HUD ekrani uz mogućnost korišćenja ekrana osetljivog na dodir za upravljanje aplikacijama pametnog telefona.

foto © Volkswagen
Pogledaj vesti o: Volkswagen,   Nova godina

Nastavak na Moto.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.