Zapalila se žena pred Predsedništvom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Nov.2014, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zapalila se žena pred Predsedništvom

Jedna 38-godišnja žena danas popodne se zapalila pred zgradom Predsedništva Bugarske, u Sofiji, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Ona ima teške opekotine, saopštila je bolnica. Nisu objavljeni ni njen identitet, niti motivi.

Najmanje šestoro ljudi se ubilo samospaljivanjem u Bugarskoj od februara do maja 2013. godine, u jeku demonstracija zbog korupcije političara i stalnih poskupljenja. U osnovi te vrste protesta bilo je siromaštvo.

Prosečna >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << plata u Bugarskoj je 400 evra, a petina domaćinstava je ispod "granice siromaštva". Po jednoj nedavnoj studiji, 69 odsto građana smatra stanje svoje zemlje "nepodnošljivim".

Protesti su doveli do pada desničarske vlade Bojka Borisova. Ali, posle godinu i po, Borisov se na vlast vratio na poslaničkim izborima 5. oktobra ove godine, sada na čelu manjinske koalicione vlade.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Žena se zapalila ispred zgrade predsednika Bugarske

Izvor: Radio 021, 03.Nov.2014

Žena (38) danas popodne se zapalila pred zgradom Predsedništva Bugarske, u Sofiji, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova...Ona ima teške opekotine, saopštila je bolnica. Nisu objavljeni ni njen identitet, niti motivi...Najmanje šestoro ljudi se ubilo samospaljivanjem u Bugarskoj od februara...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.