Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jun.2012, 02:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za pošumljavanje Vojvodine 72 miliona dinara
NOVI SAD -
Iz budžetskog fonda za šume Vojvodine će ove godine za pošumljavanje, uzgoj sadnica i zaštitu šuma od požara u pokrajini biti izdvojeno 72 miliona dinara.
Konkursom, koji je raspisao Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, predviđena je dodela bespovratnih sredstava pravnim i fizičkim licima za podizanje 120 hektara novih šuma.
Vojvodina je najmanje pošumljena regija u Evropi.
Samo šest odsto njene teritorije pokrivaju šumski zasadi, a stručnjaci smatraju da je optimalno da 14 procenata teritorije pokrajine bude pod šumama.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












