Vučević podelio računare srpskoj deci u Kninu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Sep.2019, 15:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučević podelio računare srpskoj deci u Kninu

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, koji boravi u dvodnevnoj poseti Hrvatskoj, posetio je danas Knin, gde je razgovarao sa predstavnicima tog grada o unapređivanju odnosa Srba i Hrvata.

Nakon jučerašnje posete Zagrebu, predstavnici Novog Sada na čelu sa Vučevićem posetili su Gradsku kuću u Kninu gde su se sastali sa gradonačelnikom Markom Jelićem, saopštio je kabinet gradonačelnika Novog Sada.

Vučević je zahvalio na gostoprimstvu i tom prilikom podelio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tablet-računare deci srpske nacionalnosti koja pohađaju školu u tom gradu, koja su sa učiteljima veronauke bila na prijemu.

On je sa gradonačelnikom Jelićem razgovarao o konkretnim oblicima saradnje dva grada na polju nauke, obrazovanja, ali i privrede.

"Takođe, bilo je reči o poslovnim inkubatorima i sprezi univerziteta i privrede. Veliko mi je zadovoljstvo što sam upoznao i divnu decu srpske nacionalnosti koja žive na teritoriji Knina i pohađaju školu u tom gradu. Čuli smo njihova iskustva, a mi smo za sve srpske učenike sa te teritorije, na inicijativu ambasadorke Srbije u Hrvatskoj Mire Nikolić, obezbedili tablet računare, kao vid podrške u odrastanju, obrazovanju, kao i sticanju novih navika korišćenjem najnovijih tehnologija", rekao je Vučević.

On je kazao da su se predstavnici Novog Sada u razgovoru sa Jelićem uverili da se u Kninu vodi uravnotežena politika i da se jednako obraća pažnja na sve etničke grupe.

"Verujem da dolazi vreme u kojem se nećemo baviti događajima iz prošlosti, nego da ćemo pričati o tome kako da stvaramo bolji ambijent za našu decu, da budu zadovoljna ovde i da ostanu da žive i rade na ovim prostorima", rekao je Vučević i pozvao gradonačelnika Knina, kao i učenike prisutne na prijemu, da dođu u Novi Sad.

Jelić je istakao da je susret upriličen zahvaljujući inicijativi ambasadorke Srbije u Hrvatskoj i gradonačelnika Vučevića da se pokrene saradnja između Grada Novog Sada i Grada Knina na polju obrazovanja, ali i naučnih, kulturnih i drugih sadržaja, s obzirom na to da dva grada, mimo veličine, dele neke zajedničke karakteristike.

Usledio je sastanak sa četiri predsednika srpskih opština, kao i poseta članova novosadske delegacije manastiru Krka koji su tom prilikom razgovarali sa episkopom dalmatinskim Nikodimom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.