
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2022, 01:24
Ujutru ledena kiša, najviše temperature od 4 do 9 stepeni
U Srbiji ujutru slab i umeren mraz, po kotlinama i dolinama zapadne i južne Srbije mestimično magla.
Prvo prolazno naoblačenje, koje će ujutro na severu i severoistoku Srbije mestimično uslovljavati kišu, sneg i ledenu kišu, u toku dana premeštaće se ka jugu Srbije. Posle podne u Vojvodini, a uveče i u centralnim krajevima kratkotrajno razvedravanje.
U toku noći drugo prolazno naoblačenje sa snegom, uglavnom u brdsko-planinskim predelima.
Vetar >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << slab i umeren, u Vojvodini i istočnoj Srbiji povremeno jak, severozapadni. Najniža temperatura od -8 do 0, a najviša od 4 do 9 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U subotu u brdsko-planinskim predelima prestanak snega uz delimično razvedravanje tokom dana. Istovremeno sa severa novo naoblačenje, koje će u noći ka nedelji u Vojvodini ponegde usloviti slab sneg.
U nedelju promenljivo s kratkotrajnom kišom u nižim predelima i snegom na planinama. Vise sunčanih intervala biće posle podne.
U ponedeljak ujutro vedro, a u toku dana naoblačenje.
Ovo naoblačenje će u noći ponedeljak na utorak i u utorak tokom dana usloviti više padavina u odnosu na prethodni period, najpre kišu, a zatim i sneg, uz ponovno stvaranje snežnog pokrivača u nižim predelima i povećanje visine snega na planinama.
U sredu i četvrtak promenljivo oblačno, a novo jače naoblačenje s kišom i snegom očekuje se u noći između četvrtka i petka.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
OPREZ! UJUTRU LEDENA KIŠA Najviše temperature od četiri od devet stepeni
Izvor: Blic, 28.Jan.2022
U Srbiji ujutru slab i umeren mraz, po kotlinama i dolinama zapadne i južne Srbije mestimično magla.