Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Mar.2021, 12:27
U KC Vojvodine pacijenti primili lek protiv kovid-19
Prvi pacijenti u Kliničkom centru Vojvodine (KCV) primili su novi lek protiv kovid-19 Bamlanivimab, koji sprečava dalje širenje infekcije, odnosno progresije bolesti iz blage u tešku kliničku sliku, rekla je za Tanjug direktorka KCV-a Edita Stokić.
"Na taj način se smanjuje broj hospitalizacija zbog komplikacija kovid- 19 virusne infekcije i sprečava se razvoj scenarija teškog oblika bolesti. Ovu terapiju mogu da prime pacijenti stariji od 65 godina ili oni stariji od 55 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << godina, a imaju pridružene bolesti poput kardio-vaskularnih, arterijske hipertenzije ili hroničnu opstruktivnu bolest pluća”, navela je Stokićeva.
Dodala je da se ovaj lek daje pacijentima nakon odluke konzilijuma lekara, a sam tok, odnosno trajanje terapije traje oko sat vremena, posle čega se pacijenti vraćaju u kućnu izolaciju.
Pacijenti koji su primili terapiju kažu da su sigurni u lek i očekuju sve najbolje. Terapija se daje jednokratno, u vidu infuzije, nakon čega se pacijent vraća na kućno lečenje.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Prvi pacijenti u Srbiji primili NOVI LEK PROTIV KORONE! Dr Stokić otkrila kako izgleda terapija, koliko dugo traje i ko može da je primi
Izvor: Blic, 26.Mar.2021
Prvi pacijenti u Kliničkom centru Vojvodine (KCV) primili su novi lek protiv kovid-19 Bamlanivimab, koji sprečava dalje širenje infekcije, odnosno progresije bolesti iz blage u tešku kličku sliku, rekla je za Tanjug direktorka KCV-a Edita Stokić.
Prvi pacijenti u Novom Sadu primili novi lek protiv kovida
Izvor: Radio 021, 26.Mar.2021
Prvi pacijenti u Kliničkom centru Vojvodine (KCV) primili su novi lek protiv kovida-19 Bamlanivimab, koji sprečava dalje širenje infekcije, odnosno progresije bolesti iz blage u tešku kliničku sliku, rekla je direktorka KCV-a Edita Stokić...- Na taj način se smanjuje broj hospitalizacija zbog...





