Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Sep.2014, 12:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Treća Srbija: Deklaracijom izazivaju sukobe
Politička organizacija "Treća Srbija" organizovala je u Novom Sadu protesnu šetnju od centralnog gradskog trga do zgrade pokrajinskog parlamenta povodom deklaracije o izmeni ustava Srbija, koja bi danas trebalo da se nađe na dnevnom redu sednice Skupštine Vojvodine.
Protesna kolona, na čijem čelu učesnici nose transparent "Srpska Vojvodina nije na redu" krenula je oko 10 časova ispred Spomenika Svetozaru Miletiću na Trgu slobode, a članovi i simpatizeri nose stranačke >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i zastave Srbije.
Predstavnici "Treće Srbije", uručiće poslanicima pismo u kome ih podsećaju da je njihova uloga da štite interese građana koji su ih izabrali i da je nedopustivo da će to poverenje građana koristiti tako što će izglasati odluke koje "direktno idu na štetu Srbije kao države, Vojvodine i društva u celini", rekao je novinarima predsednik te organizacije Miroslav Parović.
"Danas nam poturaju da glasate da se Vojvodine pripojila Srbiji 1945. godine , što je gnusna laž, a glasanjem za ovu laž vi ćete zarad sitnog dnevnog političkog interesa trija - Pajtić, Čanak i Tadić, baciti veliku ljagu na našu tradiciju, ali i napraviti novu pukotinu u ionako krhkom državnom jedinstvu", kaže se u pismu "Treće Srbije".
Iz "Treće Srbije" poručuju poslanicima koji su podržali deklaraciju o promeni Ustava ili donošenju novog, da su njihovi lideri, "kako bi se spasili političke i krivične odgovornosti, spremni da ovakvim predlogom podele građane, podignu nacionalne tenzije i izazovu sukobe".
Učesnici protesne šetnje zaustavili su se ispred zgrade Skupštine Vojvodine, i tu će, kako je rečeno novinarima, sačekati početak sednice kada će pismo podeliti poslanicima.
"Treća Srbija" u Skupštini Vojvodine ima dva poslanika.
Poslanici Skupštine Vojvodine razmatraće danas Predlog deklaracije o potrebi za pokretanje postupka izmene Ustava Srbije ili donošenje novog, koju su podneli poslanici DS, LSV i NDS.
Inicijativu je podnelo ukupno 64 poslanika. Vladajući Savez vojvođanskih Mađara najavio je da neće glasati za deklaraciju, kao ni opozicione stranke.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
"Treća Srbija" u protestnoj šetnji zbog deklaracije
Izvor: Blic, 23.Sep.2014
Politička organizacija "Treća Srbija" organizovala je u Novom Sadu protestnu šetnju od centralnog gradskog trga do zgrade pokrajinskog parlamenta povodom deklaracije o izmeni ustava Srbija koja bi danas trebalo da se nađe na dnevnom redu sednice Skupštine Vojvodine...Protestna kolona, na čijem...






