Tahiri: Nastavak dijaloga 5. avgusta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Jul.2015, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tahiri: Nastavak dijaloga 5. avgusta

Kosovska ministarka za dijalog Edita Tahiri najavila je danas nastavak dijaloga Beograda i Prištine u Briselu za 5. avgust, na kome će biti precizirani svi tehnički aspekti sporazuma o uzajamnom priznavanju polisa osiguranja, nakon čega će početi njegovo sprovođenje.

Tahiti je rekla da će dijalog u Briselu biti nastavljen pošto nije bilo zvaničnih zahteva za njegovim prekidom ili obustavljanjem.

"Dijalog će se nastaviti. Proces je aktivan i mi nastavljamo razgovore. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Kao što vam je poznato, pregovori mogu da se vode i na daljinu. Imali smo i posetu delegacije EU Kosovu, ali mi nije poznato da li je bilo zvaničnog zahteva za prekid dijaloga. Vlada je glavna u pregovorima sa EU i ta koja artikuliše stavove u vezi dijaloga", rekla je Tahiri za "Epoku e re".

Ona je dodala da postoji saglasnost da se 5. avgusta održi sastanak u Briselu kako bi se precizirali svi tehnički detalji i kako ne bi "bilo više nikakvog izgovora Beograda da, navodno, zbog tehničkih priprema nije sproveden sporazum".

Tahiri je dodala da je sporazum za uzajamno priznavanje polisa osiguranja na prvom mestu, u korist građana, jer su oni skupo plaćali polise za prolaz kroz centralnu Srbiju.

"Prema tom sporazumu, građani više neće morati dodatno da plaćaju osiguranje, jer će koristiti istu taksu koju imaju i za Makedoniju, što predstavlja uštedu za građane", objasnila je ona.

Tahiri je rekla da u okviru dijaloga u Briselu ostaju otvorena pitanja sprovođenja sporazuma o energetici, uklanjanju barikada na mostu preko Ibra u Kosovskoj Mitrovici i pitanje zajednica opština sa većinskim srpskim stanovništvom.

Krajem prošle sedmice trebalo je da počne primena ranije postignutog sporazuma o ukidanju taksi za osiguranje automobila, koja se plaća na prelazima Kosova i centralne Srbije, ali on se i dalje ne primenjuje za šta Beograd i Priština međusobno prebacuju odgovornost.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tahiri: Nastavak dijaloga u Briselu 5. avgusta

Izvor: NoviMagazin.rs, 29.Jul.2015

Kosovska ministarka za dijalog Edita Tahiri najavila je danas nastavak dijaloga Beograda i Prištine u Briselu za 5. avgust, na kome će biti precizirani svi tehnički aspekti sporazuma o uzajamnom priznavanju polisa osiguranja, nakon čega će početi njegovo sprovođenje...Tahiri je rekla da će dijalog...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.