Subotica uz Gocu Tržan dočekuje Novu Godinu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Dec.2016, 16:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Subotica uz Gocu Tržan dočekuje Novu Godinu

U Novu 2017. godinu Subotičani će ući uz valcer, vatromet i koncert Goce Tržan na centralnom gradskom trgu. Kao uvertira pred doček, u Velikoj većnici Gradske kuće, po ceni od 2000 dinara, 30. decembra od 20 časova, biće održan koncert Vojvođanskog kamernog orkestra na čelu sa violinistom Milošem Nikolićem, a kao solistkinje će nastupiti Amela Kiš i Mirna Radulović.

"Sviraju zaista najcenjeniji umetnici iz sveta klasične muzike. Učestvuju članovi Beogradske filharmonije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Novosadske opere, Vojvođanskih simfoničara. Imam tu čast da, kao prvi među jednakima, vodim takav orkestar", kaže Miloš Nikolić iz Vojvođanskog kamernog orkestra.

Najviše pažnje izaziva koncert Goce Tržan, koji će početi 31. decembra u 23 časa i trajati jedan sat iza ponoći, za šta će dobiti honorar od 13.000 evra. Povodom inicijative dela Subotičana, koji su peticijom tražili da se, umesto za njen nastup, novac preusmeri za lečenje bolesnih sugrađana, iz Gradske uprave poručuju da žele da pruže priliku za slavlje svima koji to sebi ne mogu da priušte, a da će koncert Goce Tržan biti i prilika da pokažu humanost.

"Koncert Goce Tržan na gradskom trgu dobra je prilika da svi mi zajedno, nekoliko hiljada Subotičana koji će biti okupljeni na jednom mestu zajedno sa gostima koje očekujemo da će doći iz drugih gradova, pokažemo solidarnost i humanost tako što ćemo slanjem SMS poruka pomoći i Ivi i Saši i svim ostalim bolesnim sugrađanima jer je taj spisak, na žalost, mnogo duži i ne svodi se na svega dva-tri imena", objašnjava Jasmina Stevanović, koordinatorka Radne grupe za organizovanje proslave dočeka Nove 2017. godine.

Pevačica Goca Tržan je istakla da je ove godine imala 30 humanitarnih koncerata, a da će, i ovaj u Subotici, iskoristiti ne samo da zabavi Subotičane već i da pomogne bolesnima, što će pokazati kako ličnim primerom, tako i pozivom drugima da to učine.

"Prva ja ću pokrenuti inicijativu sa bine da svako ko bude na mom koncertu pošalje bar jednu SMS poruku (kao vid pomoći bolesnima) jer ćemo, sigurno, našim najmilijima svi slati bar 50 čestitki za Novu godinu. Mislim da će tako biti prikupljena svota humanitarne pomoći u iznosu bar tolikom koliko iznosi i moj honorar za taj koncert", kaže Goca Tržan.

Za sve programe povodom dočeka Nove godine, Grad je izdvojio ukupno 2,9 miliona dinara. Subotičanima je upućen apel da na proslavu na glavnom gradskom trgu, u najluđoj noći ne donose alkohol ni pirotehnička sredstva već samo dobro raspoloženje i lepe želje na Novu 2017. godinu.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.