Sombor: Čekaju godinama pijaću vodu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Apr.2017, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sombor: Čekaju godinama pijaću vodu

Voda u domaćinstvu Somborca Branimira Pajića nije iz gradskog vodovoda već iz bušenog bunara. Nije za piće, pa ni za kuvanje, a ovom vodom nije lako ni oprati veš. I nisu to jedini problemi, koje imaju vlasnici kuća i salaša u delu Sombora koji se zove stari Sivački put.

"Voda nam je najveći problem, a posebno je to od bombardovanja. Voda je toliko loša da ponekad ni stoka neće da je pije. Da kupujemo vodi ne možemo, pa se snalazimo tako što idemo na bunare u gradu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << najveći problem je kada varira nivo podzemnih voda i kada nam hidrofori povuku pesak. Česti su onda kvarovi, pa smo danima bez vode", kaže Pajić.

"Kupujemo svi vodu ili donosimo sa arterskih bunara u gradu. Voda iz naših bunara kao da je masna. Nedaleko odavde su nekadašnji rezervoari za naftu i ko zna šta je ova naša voda povukla", veli Branimir Lalošević.

"Šahta je daleko od nas 200 metara. Znači nema puno posla i ulaganja. Mi smo se više puta obraćali i mesnoj zajednici i "Vodokanalu", ali bez ikakvih rezultata. Samo smo dobijali obećanja", objašnjava Jelena Vranješ.

Od centra grada udaljeni su 2,5 kilometara, prve kuće i salaši od vodovodne mreže daleko su tek nekoliko stotina metara, ali ipak vodu nemaju. Peticiju u Mesnoj zajednici "Mlake" uputili 2010. godine i od tada je izgradnja vodovoda u ovom delu grada u programu Mesne zajednice, ali nikada ta inicijativa nije prošla u Direkciji za izgradnju grada. U mesnoj zajednici sada kažu da će pomoći ovim ljudima.

"Obzirom da se ovaj problem ponovo aktuelizuje mi smo se obratili "Vodokanalu" i obećali su nam da će na osnovu našeg zahteva uraditi projektnu dokumentaciju", ističe predsednik Saveta MZ "Mlake" Dragan Knežević.

"Mislim da je potrebno što brže uraditi projekat. Kada budemo uradili projekat znaćemo i koji su eventualni problemi i koliko će sredstava biti potrebno", napominje Jasmina Bobić, vd direktora JKP "Vodokanal".

Sledeći korak je obezbeđivanje sredstava dali iz budžeta grada ili na konkursu pokrajine ministarstva ili na neki drugi način. Ali koliko bi ova investicija koštala znaće se tek kada bude urađen projekat.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.