Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Nov.2014, 22:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šokački raskoš boja, plesa i glasova
U okviru manifestacije "Šokci i baština", večeras je u Sonti priređen program šokačkih udruženja iz Podunavlja "Alaj lipo u svatove iti".
Prikazani su tradicionalni svatovski običaji od Bačkog Brega, pa do Bođana. Bilo je to veče pesme, plesa i tradicionalnih šokačkih nošnji.
"Ova manifrstacija jednom godišnje okuplja šokaške udruženja kako bi prikazali ono što su radili tokom godine. Važno je i da ovakve manifestacije budu impuls za još bolji rad >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << udruženja", kazao je za RTV predsednik Hrvatskog nacionalnog veća Slaven Bačić.
Hrvatsko nacionalno veće i Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata su pokrovitelji ove manifestacije.
"Šokci iz bačkog Podunavlja okupli su se prvi put 2008. godine i ustoličili ovu manifestaciju na 320. godišnjicu doseljavanje velike grupe Šokaca u Bačku. Od tada svake godine organizujemo jednu zajedničku manifestaciju i svake godine u drugom mestu i sa drugom temom", rekao je Zvonko Tadijan, predsednik KPD "Šokadija" iz Sonte koja je bila domaćin ovogodišnje manifestacije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



















