Saradnja kineskih medija i RTV

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Sep.2018, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saradnja kineskih medija i RTV

U cilju jačanja saradnje u oblasti javnog informisanja i medija između Republike Srbije i Narodne Republike Kine, delegacija od šest kineskih novinara i medijskih radnika danas je posetila Radio-televiziju Vojvodine. Delegaciju iz Kine primili su generalni direktor pokrajinskog javnog medijskog servisa dr Miodrag Koprivica i njegov zamenik Jožef Klem.

"Radio-televizija Vojvodine otvorena je za sve vidove saradnje", istakao je tokom sastanka generalni direktor te medijske kuće >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dr Miodrag Koprivica i naglasio da je ovo prilika da dobre političke i ekonomske odnose, koji postoje između dve države, počne da prati i saradnja u medijskoj sferi.

"Dogovarali smo se da uspostavimo saradnju u oblasti razmene programa i tehničke saradnje. Želja nam je da naš program obogatimo kineskim igranim i dokumentarnim filmovima, ali i da, s obzirom na populaciju Kineza kod nas, napravimo program za njih. Sa druge strane, sledeće godine treba da tehničko-tehnološki opremimo novu zgradu, a u procesu digitalizacije, svakako, pratimo šta Kina radi", izjavio je generalni direktor JMU Radio-televizije Vojvodine dr Miodrag Koprivica.

Veliki potencijal za medijsku saradnju Srbije i Kine, vidi i šef kineske delegacije i zamenik glavnog urednika dnevnog lista "China Daily" Gao Anming.

"Mislim da su poverenje, saradnja i dobri odnosi između naših zemalja daleko ispred medijske saradnje, tako da postoji veliki potencijal u toj oblasti. Dakle, zalažem se za našu medijsku saradnju, ali ne samo u smislu razmene radijskih i televizijskih programa, već i razmene programa u okviru štampanih izdanja, objavljivanja zajedničkih štamparskih izdanja i slično. Nadam se da će i vaši novinari, uskoro, doći u Kinu i raditi intervjue i pisati izveštaje o Kini", kazao je nakon sastanaka sa rukovodstvom RTV šef kineske delegacije i zamenik glavnog urednika dnevnog lista "China Daily" Gao Anming.

Zadovoljstvo zbog prve posete kineske delegacije od kada je 2016. godine potpisan Memorandum o saradnji iz oblasti informisanja i medija između Srbije i Kine, izrazila je i pomoćnica ministra za informisanje i medije Slavica Trifunović.

"Ova saradnja je značajna za približavanje i razumevanje naših naroda. Čuli ste od šefa kineske delegacije da Kina, odnosno Kinezi, ne znaju mnogo o Srbiji i srpskom narodu i ovo je prilika da kroz medijsku saradnju i saradnju iz svi oblasti društvenog života približimo dva naroda i da to dugotrajno prijateljstvo, koje postoji između naše dve zemlje, učinimo još značajnijim", kazala je pomoćnica ministra za informisanje i medije Slavica Trifunović.

Tokom sastanka, kolege iz Kine, rukovodstvo RTV upoznalo je i, sa programom, koji ta medijska kuća proizvodi i emituje na 14 jezika, dinamikom radova na novoj zgradi i planovima da pokrajinski javni servis postane centar informisanja podunavskih zemalja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.