SO: Manje pasa lutalica na ulicama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Dec.2016, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SO: Manje pasa lutalica na ulicama

Prošle godine Grad Sombor je za odštetu građanima zbog ujeda pasa luutalica morao da izdvoji oko 18 miliona dinara. Azil za pse je koštao četiri miliona manje i već daje rezultate.

Pasa lutalica na ulicama Sombora je sve manje.

Za dva do tri dana biće izdata upotrebna dozvola za azil u kojem je već smešteno oko 200 pasa.

U akcijama koje po prijavi građana nalogu komunalne inspekcije organiuzjuje JKP Čistoća, sa ulica se ukloni od 5 do 10 lutalica. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Međutim, nisu samo lutalice perioblem, već i psi koji imaju vlasnike, kaže Nikola Pajić , direktor JKP Ćistoća.

"Što se tiče vlasničkih pasa oni su u jednom trenutku činili i 30 odsto uhvaćenih pasa. Međutim, izmenom kaznene politike koja je pooštrena i daje mogućnost napalate kazne sudskim putem, broj vlasničkih pasa je zanemarljiv, a kada ih uhvatimo, građani odmah dolaze po psa", kaže Pajić.

Za potreba azila grad mesečno izdvaja milion dinara, što je dovoljojno za sve troškove.

"Tu su troškovi zarada zaposlenih, struje, hrane za pse, veterinarskih usluga", dodaje.

Azil za pse smešten je na putu za Bački Monoštor, udaljen je od naselja i ima prostora za dogradnju još boksova, čime bi kapacitet mogao da se proširi do 500 pasa.

Vrednost ovog objekta je 14 miliona dinara, od kojih je grad obezbedio 10, a JKP Čistoća četiri miliona dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.