Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Apr.2018, 17:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poljoprivredni fakultet dobio traktor
Počinje novo poglavlje u izvođenju praktične nastave na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu. Nakon nekoliko decenija, taj fakultet upotpunio je mehanizatorski paviljon novim, savremenim traktorom, u čijoj kupovini je sa dva i po milona dinara bespovratnih sredstava, učestvovala Pokrajinska vlada.
Savremeni traktor visokih tehnoloških preformansi marke Džon Dir od danas je na raspolaganju studentima Poljoprivrednog fakulteta. On će budućim stručnjacima za mehanizaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << omogućiti da savladaju praktičnu primenu takozvane precizne poljoprivrede i na najbolji način shvate koliki je uticaj savremene mehanizacije na povećanje produktivnosti proizvodnje.
"Obaveza nam je da podržavamo naučno istraživačku delatnost, a Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu jedan je od najreferntnijih u međunarodnim okvirima", istakao je pokrajinski sekretar za poljoprivredu Vuk Radojević.
Inače, u realizaciji ove značajne investicije vredn
e devet miliona dinara, pokrajinski sekretarijat učestvovao je sa dva po miliona dinara bespovratnih sredstava.
Poljoprivredni fakultet nastavlja sa osavremenjavanjem praktične nastave , istakao je dekan te visokoškolske ustanove Nedeljko Tica , dok studenti sa znatiželjom razgledaju ovu raskošnu mašinu spremnu da zađe u ogledna polja i pokaže šta ume.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu dobio novi traktor
Izvor: Blic, 03.Apr.2018, 00:09
Sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Autonomne pokrajine Vojvodine pomogao je sa 2,5 miliona dinara nabavku modernog traktora "DŽon Dir" za Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu.
















