Počinju Dani berbe grožđa u Vršcu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Sep.2014, 09:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinju Dani berbe grožđa u Vršcu

Dani berbe grožđa danas će biti otvoreni u Vršcu, a organizatori manifestacije najavili su bogat kulturno umetnički program do 21. septembra kada se manifestacija završava.

Kako je najavila direktorka Turističke organizacije opštine Vršac, Tatjana Palkovač,za danas je predviđena manifestacija "U susret grožđebalu" na kojoj će posetioci moći da konzumiraju besplatno vino i kobasice i uživaju u muzici tamburaša.

Zvanično otvaranje, kako je navela, predviđeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je za petak 19. septembra a manifestaciju će otvoriti koncert Biljane Krstić i Bistrik orkestra.

Uslediće koncert Sergeja Ćetkovića i izbor za Mis berbe 2014. u hotelu "Srbija".

Palkovač je istakla da je za subotu 20. septembra zakazano proglašenje pobednika i dodela nagrada u akciji "Širimo osmeh gradom - najširi osmeh 2014".

Ona je najavila i da će dečiji maskembal biće održan u podne, a nešto kasnije i koncert za decu. Prema njenim rečima, u večernjim satima biće organizovan prijem reditelja Kokana Mladenovića u Banatski vinski viteški red "Sveti Teodor", a uveče su koncerti Sare Jovanović i Nataše Bekvalac.

U nedelju 21. septembra gradom će prodefilovati vršački karneval, organizatori najavljuju i bacanje grožđa iz aviona, koncerte KUD-a Abrašević, i bendova S.A.R.S i Nijagara.

Pokrovitelj manifestacije "Dani berbe grožđa", koja se u čast grožđa, vina i vinograda u Vršcu organizuje 57. put, je Opština Vršac, organizator je Turistička organizacija Vršca, a generalni sponzor "Vršački vinogradi".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.