Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Maj.2022, 20:28
Počeli radovi na izgradnji garaže u Ulici Modene
Već duže vreme Novi Sad se bori sa proširivanjem i regulisanjem parking mesta, posebno u centralnoj gradskoj zoni. Grad je doneo odluku da se omogući izgradnja četiri javne garaže. Radovi su počeli u Ulici Modene.
Podzemna garaža u ulici Modene na tri etaže moći će da primi 267 automobila, od toga 14 parking mesta biće za osobe sa invaliditetom, a 8 mesta biće predviđeno za električna vozila.
Pre početka radova na podzemnoj garaži u ulici Modene, izmešteno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je taksi stajalište na Bulevar Mihajla Pupina i izvađene su sadnice zelenila, koje će po završetku radova biti vraćene tokom parternog uređenja. Pored ove, u pripremi je izgradnja još jedne javne garaže.
Saobraćaj će se u delu radova obustavljati u skladu sa dinamikom radova. Tako će svi vidovi saobraćaja, sem pešačkog, biti zabranjeni u ulici Modene, od Bulevara Mihajla Pupina do Zmaj Jovine, i ulice kralja Aleksandra i u slepom delu ulice Ilije Ognjanovića. Planirano je da radovi na podzemnoj garaži i parternom uređenju traju maksimalno 2 godine.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



















