Petarda Barse, trijumf Valensije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Dec.2014, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom stadionu Kordobu s 5:0 u utakmici 16. kola španske Primere.

Prvi gol postigao je Pedro u drugom minutu na asistenciju Ivana Rakitića, a na 2:0 povisio je Luis Suares u 53. minutu posle dodavanja strelca prvog gola.

Golova nije bilo sve do 80. minuta, kada su prvo Đerar Pike, a potom i Lionel Mesi u 82. i 91. sa dva gola naneli ubedljiv poraz ekipi Miroslava Đukića.

Barselona posle 16 odigranih utakmica zauzima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << drugo mesto sa 38 bodova, bod manje od Real Madrida, koji ima i utakmicu manje, dok je Kordoba na pretposlednjem, 19. mestu sa samo 11 bodova.

Levante do boda u finišu meča

Fudbaleri Levantea i Real Sosijedada odigrali su danas nerešeno 1:1 u 16. kolu španske Primere.

Sosijedad je poveo u 48. minutu golom Serhia Kanalesa, a izjednačenje i bod Levanteu doneo je iz jedanaesterca Andreas Ivanšic u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Valensija se posle nešto loših igara vratila na pobednički kolosek i sa dve pobede ponovo se nalazi u vrhu tabele. "Slepi miševi" slavili su minimalnim rezultatom na gostovanju Eibaru, a gol odluke postigao je španski reprezentativac Pako Alaser.