Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jul.2014, 20:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pančevo: Građani "padali" u nesvest
Neformalna grupa "Pančevci protiv zagađenja" organizovali su danas novu akciju i upozorili na problem zagađenosti vazduha u ovom gradu.
Aktivisti su u Gradskom uslužnom centru tačno u podne "pali u nesvest", a potom su po ovom prostoru posuli ruže i prisutnima podelili letke.
Na lecima je pisalo "Uznemiravam javnost, zato što sam zagađen načisto!".
Za to vreme dvojica aktivista su ispred Gradske kuće Pančeva sirenama simbolično upozoravali na vazdušnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << opasnost.
Današnja akcija je nastavak aktivizma neformalne grupe "Pančevci protiv zagađenja".
Oni su prethodnih nedelja svake srede ispred Gradske kuće organizovali performanse.
Kako su objasnili, cilj im je da skrenu pažnju nadležnih i celokupne javnosti na zagađenje u Pančevu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Pančevo: "Zagađeni načisto" padali u nesvest
Izvor: Radio 021, 30.Jul.2014
Neformalna grupa organizovana preko Fejsbuka "Zagađeni načisto - Pančevci protiv zagađenja" posle meseca dana pojavila se ponovo, i to tačno u podne...Umesto sirena, sada su nenajavljeno upali u Gradski uslužni centar. I dok je jedan deo aktivista odglumio padanje u nesvest, drugi deo grupe ih...












