Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Sep.2018, 09:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osveštan hram na Mačkovom kamenu
Povodom stogodišnjice od završetka Prvog svetskog rata patrijarh srpski Irinej je na Mačkovom kamenu osveštao je spomen-hram Svetog Stefana Visokog.
Spomen-hram će imati muzejsku postavku izgrađenu u čast poginulih ratnika na Mačkovom kamenu i na Drini tokom Velikog rata.
Hram je sagrađen na zemljištu koje je posle Drugog svetskog rata pa donedavno predstavljalo seosku utrinu meštana sela Dujevac i Selanac, a čiji su stanovnici potpisima zdušno podržali >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << podizanje crkve.
"Danas se, posle 100 godina, sećamo se onih koji su, ovde, položili svoje živote za veru svoju i otadžbinu svoju. To su dve stvari za koje valja živeti, za koje treba umreti. Oni su to dobro znali kada su stali u odbranu naše otadžbine za koju se, od Kosova naovamo, strada i krv proliva. Oni su vrednosti jednoga naroda, jedne istorije, jedne kulture", poručio je sa Mačkovog kamena patrijarh srpski Irinej.
Pored Kosova, kako je rekao patrijarh, ovo mesto spada u red svetih mesta natopljenih krvlju srpskih junaka i rodoljuba i ispunjenih njihovim kostima".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















