Obnovljen parking u dvorištu Skupštine grada

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Apr.2021, 15:40

Obnovljen parking u dvorištu Skupštine grada

Obnovljen parking u Ulici dr Laze Stanojevića, koji koriste stanari okolnih zgrada, zaposleni u Gradskoj upravi i Skupštini, kao i građani koji zbog obaveza i posla dolaze u Gradske uprave, otvoren je danas obilaskom predsednice Skupštine Grada Novog Sada MSc Jelene Marinković Radomirović i direktora JKP “Parking servisa” Stevana Lugonje. Parking je pre obnove i rekonstrukcije bio u veoma lošem stanju, a u prostor nije ulagano 20 godina.

“Nakon nešto više od dva meseca, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Skupština Grada Novog Sada, u čijoj zgradi se nalaze i Gradske uprave, kao i stanari okolnih zgrada, dobijaju potpuno nov, uređen parking prostor, sa zelenilom, obnovljenom pešačkom stazom i rasvetom. Ovaj parking je veoma frekventan, tu su Gradske uprave, koriste ga zaposleni, kao i druge institucije i ustanove koje su u neposrednoj blizini. Parking je bio u veoma lošem stanju, 20 godina nije ulagano u ovaj prostor. Danas imamo novu sliku. Parking ima kružni tok, dobro je organizovan, obnovljena su parking mesta, pešačke staze i rasveta”, istakla je predsednica novosadske Skupštine, Jelena Marinković Radomirović.

Ona je dodala da smo, zahvaljujući gradonačelniku Milošu Vučeviću i nadležnim gradskim preduzećima, svedoci da se u našem gradu radi na rekonstrukciji i uređenju, kao i izgradnji novih parkirališta.

Za razliku od nekadašnjeg prostora, obnovljen parking ima kružni tok, što će omogućiti lakši, brži, ali i sigurniji tok saobraćaja unutar samog dvorišta. Direktor JKP “Parking servisa” Stevan Lugonja objasnio je da ovo preduzeće nastoji da u kontinuitetu pravi parking mesta u gradu.

“Posle parkirališta u Radničkoj ulici, novog parking prostora na Štrandu, uređenog parkirališta na Trgu Komenskog, danas smo dobili jedan uređen parking prostor u centru grada”, kazao je Lugonja.

On je dodao da je kapacitet parkirališta oko 60 parking mesta, te da je ovaj prostor dugo vremena bio devastiran.

“Pored parking mesta urađena je i kompletna infrastruktura, rekonstruisana vodovodna i kanalizaciona mreža, osvetljenje, prilaz za pešake i za bicikliste, kao i rampa za osobe sa invaliditetom. Vrednost investicije je oko 15 miliona dinara, a sredstava su obezbeđena kroz kapitalne subvencije Grada Novog Sada”, precizirao je Lugonja.

On se zahvalio na pomoći predsednici Skupštine grada tokom realizacije ovog projekta, kao i gradskim preduzećima koje su takođe učestvovale u uređenju prostora. Direktor “Parking servisa” najavio je dalje investicione aktivnosti preduzeća, napomenuvši da će sledeće nedelje početi rekonstrukcija parking mesta na delu Bulevara oslobođenja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.