Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jan.2018, 20:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nepažljivi vozači pretnja za bicikliste
Biciklisti godinama apeluju na to da im se na Mostu slobode obezbedi prolaz, kao i na uređenje biciklističkih staza u Futoškoj ulici i na Sentandrejskom putu.
Pored infrastrukturnih problema, problem je nepažnja drugih učesnika u saobraćaju. Da li se promenila svest o važnosti poštovanja saobraćajnih propisa?
Njima bicikl nije samo prevozno sredstvo, već i osnovno oruđe za rad - eko kuriri već pet godina voze ulicama Novog Sada i kako kažu, problemi sa kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << se susreću biciklisti su se smanjili - uloženo je u biciklističku infrastrukturu, ali je nedovoljna svet o poštovanju propisa i dalje prisutna.
Da je bilo pomaka, kada je reč o pravima biciklista, slaže se i Marko Trifković iz Novosadske biciklističke inicijative, ali ne deli mišljenje da je svest drugih učesnika u saobraćaju ostala ista.
Sve veći broj biciklista, prema njegovom mišljenju, doveo je do toga da se na njih više i obraća pažnja.
Ali, da treba nastaviti sa radom, kada je reč i o infrastrukturi, i o edukaciji, saglasna su obojica.
Dodatni motiv za to je i svetsko takmičenje na kojem se Novi Sad našao na prvom mestu, kao grad sa najviše ljudi koji zimi idu biciklom na posao ili u školu.
Novi Sad vodeći po broju "zimskih" biciklista
Novi Sad je trenutno prvi na svetu po broju biciklista koji voze bicikl zimi, barem po takmičenju na sajtu Winter Bike To Work Day. Takmičenje traje traje do 9. februara i rezultat je još uvek neizvestan, a da glasaju mogu svi koji voze bicikl i u ovim zimskim danima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





