Našao 2.000 evra i otišao u policiju

Izvor: Blic, 05.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Našao 2.000 evra i otišao u policiju

SUBOTICA - Zdravko Asanović, nekadašnji jugoslovenski reprezentativac u fudbalu, na tribinama Gradskog stadiona u Subotici pronašao je torbicu sa 2.000 evra i pet platnih kartica i odmah ih odneo u stanicu policije. Još nije saopšteno da li je izgubljeni novac i kome vraćen.



Nekadašnji student prava, fudbaler Iskre iz Bugojna, subotičkog Spartaka, Maribora i olimpijske reprezentacije Jugoslavije, danas je fizički radnik na Gradskom stadionu. Njegov mesečni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << honorar je samo 8.000 dinara, ali kada je, minulog vikenda, čisteći tribine, pronašao torbicu punu novca i kreditnih kartica, nijednog trenutka nije pomislio da je zadrži za sebe.

Asanovića je oduvek krasila i skromnost, pa je jedva pristao da razgovara sa ekipom „Blica", tvrdeći da je to što je uradio sasvim normalna stvar i da od toga ne treba praviti ništa spektakularno.

- Nisam ni brojao koliko je novca bilo u torbici, tako sam vaspitan da me ne zanimaju tuđe stvari i nijednog trenutka nisam razmišljao šta da uradim. Ne tražim i ne očekujem nikakvu nagradu od vlasnika. Živim skromno i novac mi nije najvažniji u životu. Od 8.000 dinara, koliko od Spartaka dobijem mesečno, tri izdvajam za sobu u kojoj živim, a ostatak ide na režije i hranu, međutim, ne žalim se - kaže Zdravko.

Ne tako davno, on je na tribinama pronašao i dva mobilna telefona, „one tanke, na preklapanje, što sigurno vrede sto i više evra", ali ih je sačuvao dok nisu došle dve devojke i njegovo poštenje nagradile sa za njega velikih 500 dinara.

Bez obzira na njegovu skromnost, jasno je da je život sa 8.000 mesečno skoro nemoguć. To su, na sreću, shvatili i nekadašnji asovi Spartaka Slobodan Kustudić, Radivoj Đurović i Dragan Popović, pa mu s vremena na vreme daju „koji dinar za hleb i mleko".

- Aske je jedan od najpoštenijih ljudi koje sam upoznao u životu. Dva puta sam kao trener Spartaka imao priliku da sarađujem sa njim i dok je bio ekonom nijedna pertla nije nedostajala, a kamoli nešto veće - kaže Slobodan Kustudić, sada trener Zlatibor vode.

Jedini radnik tehnološki višak

Zdravku Asanoviću je bivša uprava Spartaka pre godinu i po dana uručila otkaz. On je bio jedini radnik u stalnom radnom odnosu i, za rubriku „verovali ili ne", proglašen je tehnološkim viškom.

Sud, međutim, nije imao razumevanja za ovakve vrste otkaza i nedugo zatim vratio ga je na posao.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.