Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Maj.2016, 16:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koncert danskog benda "Sav" večeras u Izbi
U kafe-galeriji "Izba" u Novom Sadu danas u 20 časova koncert će održati danski eksperimentalni sastav "Sav".
Ovaj dvočlani bend čine Mija i Lars, iskusni ali još uvek mladi pripadnici kopenhagenske alternativne pop-rok i džez scene.
Nakon završenog muzičkog konzervatorijuma Mija i Lars nastupaju kao članovi niza muzičkih sastava (Seaweed, SVIN, UFO, Slowburn, Kvindebandet) a svoje druženje krunišu formiranjem Sav-a.
Dozvoljavajući da ih inspiriše >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i vodi putovanje i sredina u koju dođu da nastupaju, Mija i Lars, jedno vokalom i sintisajzerom a drugo na električnoj gitari, stvaraju često improvizovanu muziku koja prevazilazi žanrovske odrednice, kaže se u najavi.
Sežući od minimalnog ambijentalnog zvuka, preko jazz varijacija, no wave-a te povremeno i hard-core noise izraza, muzika Sav-a slušaoce sa lakoćom uvlači u svoj otkačeni svet.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











