Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2017, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hamilton najbrži na VN Kine u Šangaju
Britanac Luis Hamilton, član Mercedesa, pobedio je na Velikoj nagradi Kine u Formuli 1 koja je danas vožena na stazi u Šangaju.
Hamilton je do petog trijumfa u Kini, ukupno 54. u karijeri, stigao odličnom vožnjom čime je na najbolji način iskoristio pol poziciju, ostavivši iza sebe Nemca Sebastijana Fetela iz Ferarija više od šest sekundi.
Posle dve trke Hamilton i Fetel, koji je pobedio na startu u Australiji, vode u generalnom plasmanu sa po 43 boda.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />Treće mesto osvojio je Holanđanin Maks Verstapen iz Red Bula, četvrto njegov klupski kolega Australijanac Danijel Rikardo, a peto iskusni Finac iz Ferarija Kimi Raikonen.
Bodove su još osvojili Valteri Botas iz Mercedesa, Karlos Sainc iz ekipe Toro Roso, Kevin Magnusen iz Hasa i dvojica vozača Fors Indije Serhio Peres i Esteban Okon.
Naredna trka u šampionatu Formule 1 vozi se za sedam dana u Bahreinu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











