Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jul.2015, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Edukativni kamp za mlade u Banji Junaković
Svečanim postrojavanjem polaznika na platou ispred šume Junaković, zvanično je započeo VI Međunarodni edukativni kamp za mlade "SABOR 2015".
Ovaj, peti kamp mladih u Banji Junaković, okupio je do sada najveći broj polaznika iz svih delova Srbije, zemalja regiona i Rusije. Trenutno u improvizovanom naselju boravi preko 170 dece i 20 instruktora, a narednih deset dana radiće se prema posebno sačinjenom programu. Osim obrazovnog dela, mladi će provoditi vreme u sportsko- >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << rekreativnim aktivnostima, raznim takmičenjima, ekskurzijama, a biće angažovani i u radu u nekoj od šest formiranih sekcija (likovna, muzičko-dramska, sportska, izviđačka, škola pecanja i škola plivanja).
Ovogodišnji "SABOR" je pored domaćina- SO Apatin, sufinansiranjem pomogao Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo i demografiju, Štab za vanredne situacije Opštine Bač, DRSP "Kosovsko ognjište", udruženje "UOSJU" iz Novog Sada, nekoliko privatnih donatora i preko 50 volontera "Patriotskog fronta". Velika zainteresovanost mladih i roditelja, ponovo je potvrdila opravdanost ovog projekta, čija osnovna zamisao je omogućiti deci ratnih veterana, invalida i porodica poginulih boraca, kao i onima koji to finansijski ne mogu da priušte, potpuno besplatno i kreativno letovanje.
Zamišljen je kao projekat koji okuplja mlade sa prostora bivše SFRJ, Rusije, Makedonije i zemalja regiona, a za cilj ima vaninstitucionalnu edukaciju mladih na fonu istinskih životnih vrednosti; borbe protiv poroka današnjice, zdrav način života, razvoj ekološke svesti, pomoći deci sa lošim socijalnim statusom, učenju jezika i upoznavanju različitih kultura.
Ova vrsta kampova je autonoman i jedinstven projekat ne samo u Srbiji, već i u Evropi, trajaće do 22.07, kada će dodelom nagrada najboljima, u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji, svečano biti završen.
Do kraja jula, planiran je i treći, sličan kamp na prostoru planine Jastrebac kod Kruševca, čime će kroz ove škole u prirodi proći preko 35o mladih iz naše i drugih zemalja.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



