Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2016, 14:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Vlast u Novom Sadu krši Poslovnik Skupštine grada
Demokratska stranka Novog Sada saopštila je danas da vlast u tom gradu krši Poslovnik Skupštine grada i procedure u radu u pokušaju da po hitnom postupku usvoji nov rebalans gradskog budžeta.
Kako kažu u DS skupštinska sednica na kojoj će se raspravljati o rebalansu sazvana je za 30. novembar, a odbornicima je tekst rebalansa dostavljen svega 36 sati pre početka sednica, što je, tvrde, protivno Poslovniku koji propisuje da se predlozi budžeta dostavljaju odbornicima najmanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sedam dana pre održavanja sednice a amandmani podnose najkasnije 72 sata pre početka sednice.
"Vladajuća većina je sazivanjem skupštinske sednice na opisani način očigledno svesno onemogućila odbornike da podnose amandmane na predlog rebalansa, pa i da uopšte dobro prouče predloženi tekst koji ima više stotina stranica" smatra DS.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







