Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Dec.2014, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čanak: Pastor nas tri puta izdao za tri meseca
Namerno sam plasirao inicijativu za smenu predsednika Skupštine Vojvodine Ištvana Pastora uoči sednice o budžetu pokrajine, da bismo se jasno uverili u to šta mu je važnije fotelja ili principi, izjavio je predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak i dodao da je Pastor pokazao da mu je važnija njegova funkcija.
Čanak je za Novosti rekao da je Pastor rekao da neće glasati za budžet ukoliko se inicijativa za smenu nađe na dnevnom redu, čime je pokazao da mu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je važnija funkcija od dokumenta koji govori šta će i kako će pokrajinska vlada raditi u narednih godinu dana.
Prema njegovim rečima, Pastor je tri puta u tri meseca izdao koalicione partnere i dao niz izjava koje ne priliče predsedniku pokrajinskog parlamenta.
Savez vojvođanskih Mađara je stranka sa kojom imamo dugogodišnje prijateljske odnose iz najtežih vremena i ja ne bih Pastora i njegove saradnike brkao sa čitavom strankom, rekao je Čanak.
Ne treba previđati detalj da je Pastor u koaliciji na republičkom nivou sa Srpskom naprednom strankom i Socijalističkom partijom Srbije, sa njima je na vlasti u Subotici, Novom Sadu i drugim mestima, rekao je Čanak.
Ne sečemo mi nikakvu granu, seče je Pastor time što stalno odbija da odredi stranu na kojoj je i stalno pokušava da sedi na četiri stolice, rekao je Čanak.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











