Akcija dobrovoljnog davanja krvi u Studentskom domu Evropa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Maj.2016, 15:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akcija dobrovoljnog davanja krvi u Studentskom domu Evropa

U studentskom domu Evropa u Novom Sadu u ponedeljak 30. maja, u periodu od 9 do 11 časova, biće organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi.

Akciju organizuju Zavod za transfuziju krvi Vojvodine, navodi se u pozivu.

Zavod za transfuziju krvi Vojvodine motiviše mlade ljude na dobrovoljno davanje krvi. Kriterijumi za davanje krvi nisu visoki - potrebno je da osoba ima od 18 do 65 godina, da se dobro oseća, da zadovoljava granične vrednosti hemoglobina i ima više >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od 50 kilograma.

Pre davanja krvi preporučuje se lagani doručak.

Dobrovoljno davanje krvi sa ciljem spašavanja ljudskih života je human čin i zasniva se na principima dobrovoljnosti, anonimnosti, neplaćenosti i solidarnosti.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.