Ministar odbrane održao sastanak sa direktorima DCV-a i SMATSA-e

Izvor: TangoSix.rs, 03.Jun.2019, 11:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministar odbrane održao sastanak sa direktorima DCV-a i SMATSA-e

Ministar odbrane Aleksandar Vulin sastao se sa predstavnicima Direktorata civilnog vazduhoplovstva i Kontrole letenja Srbije i Crne Gore (SMATSA). Sastanku su prisustvovali i komandant Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane general-major Duško Žarković kao i predstavnici Generalštaba Vojske Srbije.
Tokom susreta sa direktorkom Direktorata civilnog vazduhoplovstva Mirjanom Čizmarov i direktorom Kontrole letenja Srbije i Crne Gore Predragom Jovanovićem, >> Pročitaj celu vest na sajtu TangoSix.rs << razgovarano je o unapređenju saradnje Ministarstva odbrane i Vojske Srbije sa agencijama nadležnim za regulisanje vazdušnog saobraćaja.
Dugogodišnja saradnja u oblasti Traganja i spasavanja i zajedničke kontrole letenja Ministar odbrane uputio je posebnu zahvalnost Direktoratu civilnog vazduhoplovstva i direktorki Čizmarov zbog donacije kompletne infrastrukture za helidrom na Vojnomedicinskoj akademiji koji je urađen po najvišim svetskim standardima i koji je jedini helidrom u Republici Srbiji koji obezbeđuje uslove za sletanje dva helikopetra istovremeno danju i noću, u svim meteo uslovima.

The post Ministar odbrane održao sastanak sa direktorima DCV-a i SMATSA-e appeared first on Tango Six.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na TangoSix.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TangoSix.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TangoSix.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.