Kinezi nam nude rakete dometa 300 km!

Izvor: Vesti-online.com, 23.Sep.2016, 09:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinezi nam nude rakete dometa 300 km!

Kina je veoma zinteresovana da učestvuje u najavljenoj modernizaciji Vojske Srbije, a vlastima u Beogradu već su stigle prve ponude u kojima nam se nude i najmoderniji raketni sistemi sa krstarećim raketama dometa čak 300 kilometara.

Peking je, tvrdi izvor "Informera" iz bezbednosnih i vojnih krugova, spreman da nam isporuči višecevni raketni sistem sa krstarećim raketama dometa čak do 300 kilometara, ali i nadmoćni PVO raketni sistem FD 2000, koji je, prema rečima >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << stručnjaka, moćniji i od legendarnog ruskog S-300!

Kako piše list, kineska ponuda poslata je sa znatno nižim cenama od tržišnih.

- Pekingu je veoma stalo da Balkan bude tsabilan. Oni procenjuju da je to dugoročno moguće samo ako je Srbija jaka i respektabilna vojna sila. Naoružanje koje nam je ponuđeno zaista jeste poslednja reč kineske vojne thnike. Ako bismo to imali u svom arsenalu, nama u Srbiji više niko ne bi smeo tek tako da preti - navodi izvor lista.

Prema tvrdnja sagovornika, reč je o višecevnim raketnim sistemima sa krstarećim raketama "zemlja-zemlja" koje imaju domet čak 300 kilometara, i PVO sistemu FD-2000, čije rakete imaju domet 200 kilometara, koji je Turska htela da kupi pre ruskih i američkih raketnih sistema, ali je odustala zbog pritiska sa Zapada.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.