Izvor: Vesti-online.com, 11.Apr.2018, 10:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Avion Vojske Srbije se srušio kod Kovačice
Vojni avion Vojske Srbije sa dva pilota srušio se jutros, nešto posle 9 časova, na obodu Kovačice.
Ministarstvo odbrane Republike Srbije potvrdilo je u zvaničnom saopštenju da se školsko-borbeni avion "Super galeb G-4", Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane Vojske Srbije, kojim su upravljali piloti iz Centra za letna ispitivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Tehničko opitnog centra, srušio danas oko 9.50 časova u rejonu opštine Kovačica.
Prema prvim saznanjima dvojica pilota su se katapultirala, a na lice mesta je upućena ekipa Službe traganja i spasavanja RV i PVO, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.
Mediji su ranije objavili da je nažalost, jedan pilot preminuo a drugi je s teškim povredama sanitetom prvo hitno prebačen u pančevačku bolnicu, a potom helikopterom prevezen na VMA.
- Bio sam kod kuće kada se začuo prestanak rada motora aviona i video da su se dva pilota katapultirala. Na licu mesta se može videti i krater - priča D. B. iz Kovačice.
Serbia|n warplane that went down near #Kovacica is G4 "Super Galeb". pic.twitter.com/yANesuxT27— Global Defence (@WoDSerbia) 11. април 2018.
Nastavak na Vesti-online.com...








