Izvor: Glas javnosti, 21.Jan.2009, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vuk kibicuje “evropski SNS„

BEOGRAD - Od oktobra prošle godine Srpskom pokretu obnove svakodnevno se priključuju novi članovi, prvenstveno iz Demokratske stranke Srbije, rekao je juče na konferenciji za štampu Aleksandar Jugović, direktor SPO-a.

On je istakao da je Vojislav Koštunica skrenuo sa evropskog puta i da je to ključni razlog koji je naterao oko 200 članova DSS-a da dođu pod okrilje Vuka Draškovića.

- Samo 50 članova DSS-a iz Zrenjanina i po 20 iz Novog Sada i Paraćina prešlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << je kod nas jer ne žele da ih više predvode lažni desničari. Građani su u SPO-u prepoznali autentičnu stranku koja promoviše ideje moderne desnice - izjavio je Jugović, negirajući da su transferi motivisani činjenicom da njegova stranka trenutno učestvuje u vlasti, dok je DSS u opoziciji.

Osim članova DSS-a, priključuju se i pripadnici Liberalno-demokratske partije, Nove Srbije i Demohrišćanske stranke, pohvalio se Jugović.

- Zasada ne možemo da otkrijemo sa kojim lokalnim odborima pomenutih stranaka smo u kontaktu, jer je to deo strategije, ali je reč o početku daljeg jačanja SPO-a - istakao je Jugović.

Direktor SPO-a kaže da je ta stranka otvorena za saradnju sa DSS-om i naprednjacima Tomislava Nikolića, koji su takođe na „desnoj obali“.

- Možemo da sarađujemo s njima, ali pod uslovom da se promene. SNS je mlada stranka i još nije dokazala svoje evropske kapacitete, pa ćemo videti koliko će oni uspeti da se distanciraju od radikalske politike - rekao je Jugović.

Da li to partija na vasti nudi poslove, uz uslov uclanjenja? Posto su se prisljamcili uz vlast, izbaceni iz Beograda, sada dele kolac vlasti o zabiti. A nemaju kadrova:)

A gradjani sta ce, ideologija je ideologija, a drzavna plata vajdica..

Samo su se lose okusali u reklamiranju "uspeha", morace Tadica da pitaju za pomoc, ovako je smesno..

Ne verijem da na svetu ima zemlja u kojoj se toliko laze .Od politicara pa nadolje.Dorucak je LAZ rucak je LAZ i vecera je LAZ. Vise se ne zna ni ko pije ni ko placa. Znam samo jedno da narod trpi,dokle ce ne znam.

SPO više nije desničarska stranka i to od onog trenutka kada je isterala Vojislava Mihajlovića i počela da vodi politiku Građanskog saveza i nevladinih organizacija. Vuče, trebqalo je da budeš kao i BEATLES-i. Povukli su se onda kada su bili najbolji i najjači. Da su ostali da taljigaju do danas, bili bi niko i ništa. SPO je, pogrešnom, nepotističkom kadrovskom politikom uništio sam sebe. Preživeli ste Ibarsku magistralu, UDBU i DB, ali vas je Dana sahranila!
Pogledaj vesti o: Vojislav Koštunica

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.