Izvor: NoviMagazin.rs, 16.Mar.2016, 20:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin i Rivlin o unapređenju odnosa Izraela i Rusije
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas u Kremlju s izraelskim kolegom Ruvenom Rivlinom o unapređenju bilateralnih odnosa dve zemlje.
Putin je rekao da gotovo 1,5 miliona izraelskih građana vodi poreklo iz Rusije ili neke bivše sovjetske republike, dodajući da obe zemlje imaju prijateljske odnose.
Ruski predsednik izrazio je očekivanje da će uskoro razgovarati s izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o regionalnim temama.
Netanjahu >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i Putin dogovorili su se u septembru o formiranju mehanizma koordinacije i komunikacije dve zemlje o vojnoj akciji Rusije u Siriji, kako bi se sprečili incidenti s izraelskom vojskom.
Putin je naredio u ponedeljak povlačenje najvećeg dela ruskih vojnika iz Sirije, navodeći da su ciljevi misije ispunjeni.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin










