Troicki dobro počeo odbranu pehara u Moskvi

Izvor: Politika, 20.Okt.2011, 10:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Troicki dobro počeo odbranu pehara u Moskvi

Prošlogodišnji pobednik Kupa Kremlja savladao Španca Ribu sa 6:4, 6:4. – Tipsarević danas s Kunjicinom, srpske teniserke ispale

Srpski teniser Viktor Troicki, branilac pehara u Moskvi, dobro je počeo na Kupu Kremlja. Drugi nosilac turnira dobio je oba seta protiv Španca Perea Ribe na isti način, oduzevši po jedan servis protivniku, što je bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << dovoljno da za sat i 25 minuta reši meč: 6:4, 6:4. Sledeći rival Troickom, danas u četvrtfinalu, biće Amerikanac ruskog porekla Aleks Bogomolov, koji je izbacio našeg Dušana Lajovića.

Prvi nosilac Janko Tipsarević imao je još jedan slobodan dan, a danas, u osmini finala, igra sa Rusom Igorom Kunjicinom, pobednikom Kupa Kremlja pre tri godine.

Obe srpske teniserke su eliminisane na startu. Jelena Janković je neočekivano izgubila od Jekaterine Ivanove sa 2:1 (6:4, 1:6, 6:4), a Bojana Jovanovski nije mogla da pruži jači otpor petoj teniserki sveta Veri Zvonarjovoj: 6:1, 6:1.

-----------------------------------------------------------

Ana Ivanović uspešna u Luksemburgu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo VTA turnira u Luksemburgu, pošto je na startu takmičenja savladala Francuskinju Viržin Razano sa 7:6 (7:2), 6:4. Protivnica Ivanovićeve u drugom kolu turnira biće 93. teniserka sveta, Britanka En Keotavong, sa kojom se do sada nije sastajala.

Srpska teniserka nije briljirala u jučerašnjem meču, ali je uspela da opravda ulogu favorita i dođe do zaslužene pobede. Duel Srpkinje i Francuskinje obeležili su brejkovi, a u takvoj igri bolje se snašla Ivanovićeva, koja je 2007. godine već osvojila turnir u Luksemburgu.

Nakon lošeg početka, Ivanovićeva je uhvatila„” ritam, a u taj-brejku prvog seta pokazala je da ima bolje živce od Razano i smireno rešila ovaj deo meča u svoju korist.

Srpska teniserka u drugom setu je veoma brzo stekla prednost, ali kod vođstva od 5:3 nije iskoristila četiri meč lopte na servis protivnice. Ipak, brzo je postavila stvari na svoje mesto, pa je na kraju zasluženo došla do četvrtog trijumfa u petom međusobnom duelu protiv Francuskinje.

objavljeno: 20.10.2011
Pogledaj vesti o: Viktor Troicki

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.