Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Jan.2011, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvaničnici Vatikana uručili pomoć Kraljevu
KRALJEVO -
Zvaničnici Vatikana i katoličke humanitarne organizacije "Karitas" danas su uručili Kraljevu pomoć od 70.000 evra za sanaciju posledica zemljotresa.
Visoki predstavnici Svete stolice, na čelu sa ambasadorom Vatikana apostolskim nuncijom Orlandom Antoninijem, beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar i koordinator programa "Karitasa" Danijel Galun naglasili su da time iskazuju solidarnost sa Kraljevčanima.
Antonini je sa gradonačelnikom Kraljeva >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ljubišom Simovićem potpisao ugovor o donaciji 20.000 evra, koji su direktna pomoć Svete stolice sanaciji posledica zemljotresa.
Ostalih 50.000 evra je prikupljeno preko "Karitasa" i biće utrošeno za hranu i građevinski materijal, objašnjeno je prilikom potpisivanja ugovora.
Antonioni je izrazio zadovoljstvo što je ispunio obećanje dato prilikom prve posete Kraljevu da će se Sveta stolica uključiti u pružanje pomoći stanovništvu.
"Želimo da građanima Kraljeva pokažemo blizinu Svetog oca i solidarnost katoličke crkve", rekao je on dok je Galun istakao da "Karitas", kroz prikupljena sredstva želi da pomogne i kraljevačku privredu.
Galun je naveo da će sredstva koja je prikupio "Karitas" biti uplaćena kraljevačkim firmama za nabavku hrane, higijenske pakete i građevinski materijal.
Simović je zahvalio za pomoć, podsetivši da je u toku izrada projekata sanacije lokalne Katoličke crkve, koja je teško oštećena u zemljotresu, isto kao i pravoslavna crkva Svete trojice.
Gradonačelnik Kraljeva je rekao i da će obnova biti realizovana preko ministarstava vera i kulture.
Pogledaj vesti o: Zemljotres u Kraljevu, Seizmološki Zavod Srbije
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







