Izvor: RTS, 29.Jan.2010, 08:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zlatiborska likovna kolonija
U Galeriji RTS-a otvorena izložba radova učesnika "Zlatiborske likovne kolonije", koju od 1997. godine organizije RTS. Na dosadašnjim kolonijama učestvovalo preko 200 umetnika. Izložba je otvorena do 1. marta.
Umetnik je najsrećniji dok radi i zato su učesnici "Zlatiborske likovne kolonije", koje organizuje RTS, iskreno zahvalni Javnom servisu. Sinoć je u galeriji u Takovskoj 10 otvorena izložba 11. kolonije, održane u maju 2008. godine.
Likovna kolonija RTS-a >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prvi put je organizovana 1997. godine. Od tada je na Zlatiboru boravilo više od 200 autora čija su dela ostala u kolekciji televizije. U emisiji "Bekstvo u sliku", snimljenoj tokom kolonije pre dve godine, učesnici su naveli da im prija što su mogli bar na kratko da pobegnu iz jadne društveno ekonomske situacije.
Đoja Ratković Gavela, likovna umetnica, ne krije zadovoljstvo što je bila učesnik kolonije. Ona kaže da je boravak na Zlatiboru bio nezaboravan i da ju je Zlatibor opčinio, tako da mu se predala.
Za Predraga Miloševića, likovnog umetnika je i sam poziv da učestvuje bio veliko uzbuđenje jer kako kaže, RTS ima izuzetan pristup umetničkim delima i umetnicima. "Uzbuđenje se nastavlja, kada upoznate svoje kolege", kaže Milošević.
Na izložbi su slike jednaest umetnika različitih poetika. Osim ovakvog predstavljanja javnosti, oni će kao i do sada dobiti i TV monografije.
U međuvremenu ih još bolje upoznajte na našoj izložbi, otvorenoj svakodnevno, osim vikendom, do 1. marta.
















