Izvor: S media, 20.Avg.2012, 09:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zarobljeni" srpski turisti se vratili iz Hurgade

Avion sa grupom srpskih turista, čiji je povratak iz Hurgade bio neizvestan, jer turistička agencija TRINITY koja je organizovala prevoz, nije izmirila obaveze prema egipatskoj aviokompaniji Er Kairo, sleteo je jutros na beogradski aerodrom "Nikola Tesla".

Svi srpski državljani, koji su na aerodromu u egipatskom letovalištu Hurgadi čekali na povratak, bez obzira na to preko koje agencije su uplatili letovanje biće prebačeni avionom kompanije Air Kairo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << iz Hurgade za Beograd, saopštilo je sinoć Ministarstvo finansija i privrede.

U saopštenju se navodi da je prva grupa putnika bila ukrcana na let sinoć, a drugi let za Beograd iz Hurgade zakazan je za večeras za 21.00 čas.

Svi putnici koji su već otputovali biće nesmetano vraćeni i narednih dana, navedeno je u saopštenju.

Nastavak serije čarter letova će se nesmetano odvijati, a letovi su dogovoreni avio komapnijom Er Kairo uz organizacij turističkih agencija iz Srbije PONTE TRAVEL, SUN LINE, S.A.B I FAROS.

U Ministarstvu finansija i privrede su objasnili da je problem nastao kada agencija TRINITY, koja je nosilac ugovora sa avioprevoznikom, nije izmirila obaveze prema aviokompaniji, ali je problem prevaziđen kada su ostale agencije preuzele ugovor.

Od 174 putnika oko 100 su TRINITY-jevi, a ostali su putnici koji su otputovali u organizaciji agencija koje su solidarno finansirale let iz Hurgade, prenose elektronski mediji.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.