Izvor: S media, 30.Dec.2011, 11:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žarko Laušević tužio Crnu Goru u Strazburu
Žarko Laušević, koga je predsednik Srbije Boris Tadić pomilovao, pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu vodi postupak protiv Crne Gore.
“Crna Gora je deset godina ćutala ne dozvoljavajući Lauševiću da iskoristi pravo na delotvoran pravni lek. Zbog toga mi u Strazburu vodimo postupak protiv Crne Gore, koja može imati ozbiljne konsekvence zbog toga”, rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je za podgoričke "Vijesti" Lauševićev advokat Vladan Bojić.
Bojić je Tadićevu odluku ocenio kao “potpuno legitiman akt i jedini način da se završi pravna agonija”.
Porodice ubijenih ogorčene zbog Lauševićevog pomilovanja
Glumci: Žarko, željno te čekamo!
Malović: Laušević je bio prestrogo kažnjen
Prema njegovim rečima, Laušević ne oseća olakšanje i zadovoljstvo, jer je njegov život uništen.
Žarko Laušević je osuđen na 13 godina zatvora zbog prekoračenja nužne odbrane u obračunu u kojem je ubio dvojicu mladića, a jednog ranio.
Laušević je, u noći između 30. i 31. jula 1993. godine, u podgoričkom kafiću "Epl" ubio Dragora Pejovića (20) i Radovana Vučinića (19) i ranio Andriju Kažića.
OVDE pročitajte šta je rekao Lauševićev cimer iz Spuža.
(Smedia/Vijesti)







